0543 958 64 58
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bina Havalandırma Sistemleri

02 Mart 2016
498 kez görüntülendi
Bina Havalandırma Sistemleri

Bina Havalandırma

Günlük hayatımızda sık sık başımıza gelen durumlardan biri oksijensizlik ve pis kokudur. Bunların temelde iki nedeni vardır bunlardan biri şüphesiz rant uğruna kesilen oksijen kaynağı ağaçlarımız diğeriyse hava çıkışlarının düzgün bir şekilde planlanmamış olması. Bu nedenlerden dolayı birçok kez binalarımızda, evlerimizde, işlerimizde bu oksijence fakir, pis kokuya maruz kalmak durumundayız. Bu maruz kalmaların sonucunda da uzun vadede şüphesiz çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktayız. Bu durumun tabi ki de birçok çözümü var en temeliyse doğayı korumak fakat bu tek başına karar verilmeyeceği için alternatif olarak bina havalandırma sistemleri kullanılabilir. Havalandırma sistemlerinin faydası şüphesiz bilindiğinden daha fazladır.

Bina Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri günümüzde birçok alanda sık sık kullanılmaya başlanmış sistemlerdir. Havalandırma sistemlerinin çalışma prensipleri ortamda bulunan havayı kurutarak kendine çekip dışarıdan taze hava sağlamaktır. Tabi ki de bu sistemlerinde çeşitli varyasyonları vardır, seviye seviye gitmektedirler. Havalandırma sistemleri gündelik hayatımıza etki eden sistemlerdir, sistemler ortamda bulunan pis kokuyu, pis oksijeni, pis gazı temizler ve dışarı boşaltır. Seviyesi ise burada belli olur, çekim esasında ki havanın yüzde kaçı çekiliyor ve boşaltırken ne kadar temizliyor da boşaltıyor olayındadır. Havalandırma sistemleri belirli bir proje çizimiyle binalar yapılırken oluşturulur daha sonrasında iskelete yerleştirilir. Eski yapı ve binalara yapılan sistemlerde daha çok zorluk, daha çok maliyet gider.

 

Havalandırma sistemleri okullardan fabrikala, evlerimizden endüstriyel mutfaklara kadar her alanda ihtiyaç halini almıştır. Özellikle büyük yapılarda ve bodrum katlarda nefes alınabilir bir ortam sunmak, endüstriyel mutfak ve imalathanelerde ise işlemler sırasında oluşan ısı, buhar, koku ve partikül gibi çalışma ortamına ve çalışanlara zarar veren etkileri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılmaktadır.

Foto Galeri
Tikla Ara - 0543 958 64 58 - Hemen Arayın