0216 429 60 65
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mekanik Havalandırma

19 Şubat 2016
243 kez görüntülendi
Mekanik Havalandırma

Mekanik Havalandırma

Mekanik havalandırma , sistem vantilatöre bağlanarak motor yardımı ile elektrik kullanılarak yüksek seviyede hava akımı sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler genellikle geniş alana havalandırma kanalı kurulabilecek, fabrika ve otel tarzı yerlerde kullanılmaktadır. Mekanik havalandırma sistemleri, herhangi bir motora bağlı olmayan havalandırma sistemlerinin yeterli gelmediği alanlarda tercih edilir. Havalandırılacak alanın oldukça geniş olması amacınız için en uygunu olabilir. Otel ve fabrikaların yanı sıra, camii, havaalanları, alışveriş merkezleri ve aklınıza gelebilecek daha büyük yerlerde bu sistemden bulunmaktadır. Bu sistemi kurdurduğunuzda gerekli ayarlamaları yapabiliyor olacaksınız. Gerektiğinde hava akımını fazla verip, eğer içeride fazla havaya gerek yoksa bu dereceyi azaltabiliyorsunuz. Böylece enerjiden tasarruf sağlama seçeneği sizin elinizde oluyor. Ticari işletmeler için oldukça kullanışlı olan bu özellikteki havalandırma sistemi, hem ihtiyacınız olan temiz havayı sağlıyor, hem de ekonomik olarak cebinizi yakmıyor. Kolay şekilde ayarlanabilir olması, hava akımı derecesini ayarlamak için farklı uzmanlara ihtiyaç duymanıza gerek kalmıyor.

Mekanik Havalandırma Faydaları

-Güçlü elektrikli motorları sayesinde dışarıdan alınan temiz havayı içeriye hızlı bir şekilde yayar.
-İçeride bulunan düşük oksijen seviyesini arttırarar nefes alımını kolaylaştırır, ferah ortam yaratır. İnsan sağlığına yararı oldukça yüksektir.
-Üretim yeri olarak kullanılan alanlarda oluşan pis havayı anında temizleyerek dışarıdan temiz havayı ortama dahil eder.
-İçeride yüksek derecede ısı oluşuyorsa, bunu dengeler.
Mekanik havalandırma istenmeyen kötü kokuların önüne geçer.

 

Foto Galeri
Tikla Ara - 0543 958 64 58 - Hemen Arayın